Juju Blog

Aradığınız Pozitif Enerji Hemen Aşağıda

Pozitif Enerji

Pozitif Enerji Mutluluk kendine yetenleridir. Bize göre bunu söyleyebiliriz. Altına çizebiliriz. Hatta belki tshirtünü yaptırıp giyebiliriz:) Sizce?

Ne yazık ki tüketim kültürü bizi şuna inandırmak için uğraşıyor, sadece keyif alıyorsak, yeni deneyimler ediniyorsak mutluyuz. Mutluluk için önce keyif almalıyız. Ya da tam tersi… Zor, zor! Çünkü bu sizi şuna mecbur bırakıyor öncelikle keyif almalısınız, duygulara odaklanmalısınız ve sürekli bir arayışta olmalısınız. Yoksa mutsuz olursunuz. Ne yazık ki asıl mutsuzluk bu arayış.

Stoacı felsefeye göre mutluluk kendi mantığında yatıyor. Bunun da anahtarı şu bilincin ne kadar güçlü, mutlu olmaya ne kadar isteklisin. Dönüp ona bakmalısın. Olayların kendisi değil onları nasıl değerlendirdiğimiz mutluluğumuzu ve tepkilerimizi biçimlendiriyor. Basit anlatımıyla:

Eğer daha pozitif düşünürseniz=Mutluluğa daha yakın olacaksınız

Aristo için mutluluk rasyonel aktivitedir. Erdem mutluluğu getirir. Rasyonel akılla  ve erdem ile hareket ettikçe mutluluk kapınızda:)

 

Bunların yanında bana göre mutluluk akıp gidebildiğiniz anlarda, mekanlarda, insanlarda. Bu kadar basit düşünebilirsiniz. Öyle bir hal ki armoni içerisinde, hizzalı ve hafif hissedersiniz.

Çok basit bakış açınızı değiştirin. Olaylara geri durup bakın, derin bir nefes alın, zihninizle bağınızı sağlayın ve olmanız gereken yerde durun. Bu akış anlarını hayatınıza yerleştirebilmek için çalışmanız gerekli, spor yapıp kas geliştirmek gibi, kitap okuyup bir konuda öğrenmek gibi. Öğrenmeli ve geliştirmelisiniz. Hayatınızdaki küçük ama güzel olanlara odaklanıp, kötüleri bir kenara bırakmanın yolu bunun için çalışmalısınız.

İşte size bizim yöntemlerimiz:

1.Meditasyon

Anı yaşamak ve ona saygı duymak için iyi bir yöntem. Gelecek kaygısı, geçmişin getirileri bunlardan uzakta mutlu bir gerçeklik var o da bu an. Meditasyon size bu konuda mutlaka yardımcı olacaktır.

2.Mutluluk uzun soluklu bir yolculuk

Sürekli mutlu olmayı beklemeyin. Bu mümkün değil. Ama kendinize küçük mutluluklar yaratmanıza kimse karışamaz. Sizi mutlu eden 3 sabah rutinini yazın ve her sabah güne onlarla başlayın. –Sabah kalkarım ufak bir bakım yaparım, güzel bir koku koklarım, kahvemi koyarım, yoga yaparım gibi ya da sadece aynaya bakar ve gülümserim. Gerçekçi, 3 rutin belirleyin

3.Hareket edin

Yoga, yürüyüş, fitness, pilates hangisi size iyi geliyorsa. Hareket hayatınızda olsun.

4.Kendinize vakit ayırın

Bir duş almayı 15 dakika farklı kremler, duş jelleriyle spaya dönüştürmek bile bunun içine girebilir. Kendinize bakın. Cildinize, bedeninize buna vakit ayırın.

İyi beslenmek de iyi hissetmenin bir parçası. Bağırsakların buradaki rolü büyük. Karaciğerdeki toksin fazlalığının da. Beslenmenizi Jujularla destekleyebilirsiniz 🙂

Musmutlu bir gün olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir