Juju Fresh

Sipariş ve Teslimat

Siparişlerinizi web sitemizden verdiğinizde, iki gün sonra 08:00 – 10:00 arası evinize ya da işyerinize teslim edilecektir. Örneğin, Salı verdiğiniz sipariş Perşembe sabahı teslim edilir. Dilerseniz, siparişinizi kendiniz de üretimhanemize gelerek teslim alabilirsiniz. Pazar günleri hariç hergün teslimatımız vardır. Paketinizin size ileri bir tarihte ulaşmasını istiyorsanız istediğiniz tarihi seçebilirsiniz.

Merkez Ankara’ya bağlı bütün semtlere teslimatımız mevcut.

İçeceklerimiz sabah 8:00 – 10:00 arası teslim edilir. (sabah trafiği yüzünden 30 dakikalık gecikme payını da göz önünde bulundurmanız gerekir). Bu saatler arasında nerede olacaksanız, adresinizi ona göre vermelisiniz. İşyerinize sipariş verecekseniz, işyerinizde Jujuları saklayabileceğiniz bir buzdolabı olduğuna dikkat etmelisiniz.

Juju Fresh

Ürünler

Meyve ve sebzelerimizi Toptancılar Hali’nden anlaştığımız, üreticilerini bildiğimiz yerlerden seçerek günlük olarak alıyoruz. Seçtiğimiz meyve ve sebzelerin olabildiğince organik olmasına çalışsak da, ne yazık ki 100% organik meyve/sebze bulmak mümkün olmuyor.

Plastiğin son haline gelene kadar bir çok işlemden geçmesinin, hem insan vücuduna, hem de doğaya zararlarının üzerine bir çok bilimsel çalışma mevcut. Plastik şişe oksijeni daha kolay geçirir ve bu yüzden içeceğinizin ömrünü azaltır. Aynı zamanda cam şişede, plastikte bulunan BPA, PVC, ftalat veya polikarbon gibi zararlı kimyasallar bulunmaz. Bizim tercihimiz, sizlere elimizden geldiğince doğal, sağlıklı ve çevreye zararsız ürünler sunmaya çalıştığımız için, gücümüz yettiği sürece cam şişe olacaktır.

Ev tipi katı meyve sıkacaklarının içinde bulunan jiletler, hızla dönerken ve kesim sırasında yarattıkları enerjiden oluşan ısıyla meyve ve sebzenin bazı vitamin, mineral ve enzimlerinin kaybolmasına sebep oluyor. Cold Press yani soğuk sıkım teknolojisi özellikle detoks ve tedavi programlarında kullanılan en ileri meyve/sebze suyu sıkma yöntemidir. Oldukça yavaş çalışan Cold Press makinelerimiz meyve/sebzelerin suyunu jilet kullanmadan, sıkıştırarak çıkarır ve böylece vitamin ve enzimlerin azami derecede korunmasını sağlar. Oksidasyon az olur, böylece içecekleriniz tazeliğini daha uzun korur. Meyve/sebzeler Cold-Press ile sıkıldığında geride bıraktıkları posa tamamen kurudur. Yani besinlerden çıkabilecek maksimum suyu çıkarır ve içeceğiniz daha lezzetli olur. Bu yöntemle meyve ve sebzelerin tadını en yoğun şekilde alırsınız. Cold Press makine ile sıkılan içecekler vücudunuzun sindirirken kullandığı enerjiyi korur ve sindirimin sisteminizi dinlendirir.

Juju Fresh

Juicing ve Cleanse

Herkes gibi, biz de en çok sağlığımızı düşünüyoruz. Her gün problemlerimizi çözecek, sağlığımızı iyileştirecek yeni bir ilaç, ameliyat, yöntem hakkında bir haber, bir araştırma duyuyoruz. Sağlığınızı korumak için aşılar oluyor, check-up’larınız aksatmıyor olabilirsiniz; ama bize göre sağlıklı olmak sadece hastalıksız olmak anlamına gelmiyor. Sağlıklı olmak bedenimizin enerjiyle dolu olması, zihnimizin berrak olması ve bütün bunların verdiği mutluluktur. Bazen sağlıklı olmak çok zor bir şeymiş gibi görünüyor, kafamız karışıyor ve pes ediyoruz. Oysa ki kendinize iyi bakmak, hayatınızda çok küçük değişiklikler yapmaktan geçiyor.

 

Beslenme ve iyileşmenin doğrudan bağlantılı olduğuna dair bir çok bilimsel araştırma mevcut. Vücudumuz gereken besinleri verdiğiniz sürece kendini yenileyebilir. İyi beslenmek yaşam kalitenizi arttıran bir alışkanlık. Alışkanlıklarımız bizi tanımlar ve bize faydası olmayandan kurtulup ve yararlı alışkanlıkları hayatımıza soktuğumuz zaman herşey yavaş yavaş iyileşiyor. Doğanın bize sunduğu sağlıklı, lezzetli, taze ve temiz besinler tüketerek, toksinlerinizden arındığınızda, etkilerini daha iyi anlayacaksınız.

 

Günlük ritüellerinize sadece bir sebze suyu ekleyerek hayatınızı değiştirebilir, yemekle ilişkinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Sebze ve meyve suyu içmek bizim için rejim yapmak ve mahrumiyet demek değil, gündelik hayatımızın yoğunluğuyla bedenimizin iyi savaşabilmesi için gereken mineraller ve vitaminleri, iyi kalması ve hasta olmamaması için ihtiyacı olan besinler hakkında farkındalığımızı ve en önemlisi normalde denemeyeceğimiz doğanın mucizesi lezzetli yiyeceklerden aldığımız duyusal zevki arttırıyor.

 

Normal bir beslenme ile aldığımız yağ, protein ve karbonhidratlar dışında insan bedeninin vitamin, mineral ve enzimlere ihtiyacı var ve bunları en etkin şekilde almanın yolu ise çiğ meyve ve sebze tüketmekten geçiyor.

 

Peki neden sebzelerin suyunu çıkarıp içiyoruz? Bir sebze yemeğindeki sebze miktarı ile sebze suyundaki sebze miktarı arasında kilolarca fark var. Kilolarca sebze yemek, içmekten daha zordur. Özellikle çiğ formda sebze neredeyse hiç tüketmiyoruz, ayrıca o sebzede vücudumuzun işine yarayacak herşey pişirme esnasında yok oluyor. Normalde yediğimiz bir sebze yemeğinde sindirim sistemimiz en fazla %70’ini sindirebiliyor. Ancak bu yiyeceklerin suyunu çıkarıp içtiğimizde sindirim sisteminiz zayıf bile olsa, %99’unu absorbe edebiliyor ve bunu yaparken sindirim için kullandığımız organları yormamakla birlikte, dinlendiriyor; çünkü organlarımızın iş yükünü azaltmış oluyor. Örneğin havucu ele alalım: yarım kilo havuçtan 300 ml su çıkıyor. Yiyerek yarım kilo havuç tüketmek neredeyse imkansız! Suyunu içtiğinizde hem daha fazla tüketebiliyor, hem de enzim, vitamin ve mineralleri koruyor.

 

Juicing’in etkilerini biz kendi yaşamımızda gözlemledik ve sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Hayatlarına bu alışkanlığı getirenler çok iyi bilir: enerjiniz artacak, cildiniz, saçlarınız, güzelleşecek ve parlayacak , kilonuz kontrol altında olacak, yemekle ilişkiniz düzelecek, zihninizdeki “gürültü”den kurtulacak ve psikolojinizin de düzeldiğini göreceksiniz.

O zaman sağlımıza içelim!

Vücudumuzun yabancı maddeleri depolama, ya da eleme kapasitesi sınırlıdır. Bu maddeler sistemimizde dolaştığı sürece hücre ve organlarımıza zarar verirler. Genel isimleri “toksin” olan bu maddeler ve kimyasallarla yediğimiz yemekten, kullandığımız kozmetik ürünlerine, giydiğimiz kıyafetlerden, soluduğumuz havaya, hayatımızın her alanında temas halindeyiz. Bu toksinler bizi hem fiziksel, hem zihinsel olarak etkiliyor. Dolayısıyla artık kirlenmiş bir dünyada yaşıyor olduğumuzu kabul ederek, kendimize hiç bakmadığımız kadar iyi bakmamız gerekiyor.

 

Sağlık edindiğimiz birşey değildir, sahip olup da hasar verdiğimiz, kaybettiğimiz birşeydir. Vücudumuz zaten kendini toksinlerden arındırmaya -yani “detoksa”- programlanmıştır; ama biz gerek beslenmemizle, gerek hayat tarzımızla (ne kadar stresli olduğumuz, uyku düzenimiz, egzersize verdiğimiz önem, sigara içip içmediğimiz vs. gibi faktörler) buna izin verir, ya da farketmeden engelleriz. Aynı şekilde, kendimize iyi bakma üzerine kurulu bir hayat sürdürdüğümüz zaman sağlığımızı geri kazanabilir, hatta genetiğimizi bile değiştirebiliriz.

 

Hayatınızda çok radikal bir değişiklik yapmanıza gerek yok. İsterseniz normal yaşam rutininizi bozmadan, gündelik beslenmenize bir sebze suyu ekleyebilirsiniz (Bknz: Juicing, Bknz: Yeşil Aşkına), ister hızlı ve etkili bir detoks için Juice Cleanse uygulayabilirsiniz.

 

Juice Cleanse (meyve/sebze suyu orucu) kavramını daha önce duymuş olabilirsiniz. Dünyada ve ülkemizde son zamanlarda popülerliği artan bir trend gibi görünse de Juice Cleanse, yeni bir icat değildir. İnsanlar yüzyıllardır gerek sağlık, gerek disiplin, gerekse ruhani sebeplerle oruç tutuyor, ya da belirli bir alışkanlıklarını kısa süreliğine bırakıp, vücutlarını, ruhlarını, zihinlerini dinlendiriyor, nefislerini kontrol altına alıyor ve “yeniden başlat”ıyorlar.

 

Bizim için Juice Clease rejim yapmak ya da mahrumiyet anlamına gelmiyor. İşlenmiş yiyecek ve abur cuburla dolu öğünlerimiz yerine sebze suyu ağırlıklı 1 ya da bir kaç günlük bir kür uygulayarak, sindirim sistemimize hakettiği bir tatili vermek, savunma sistemini güçlendirmek, normalde yiyemeyeceğimiz kadar çok çiğ meyve ve sebzeyi, vitamin, mineral ve enzimlerini kaybetmeden kısa sürede tüketerek vücudunuzu gerçek anlamıyla “temizlemek” anlamına geliyor. Kısacası, Juice Cleanse “sindirim sistemi temizliği yaparak sağlığı geri kazanma” prensibi üzerine kurulu bir iyileşme metodudur. Yüzde yüz doğal ve soğuk sıkılmış içeceklerle vücudunuza temiz besinler alarak, kirli besinlerin etkilerini azaltmanın mucizevi etkileri saymakla bitmiyor. Kanınız alkalize olacak, enerji kazanacak, hafiflik ve berraklık duygusunu vücudunuzda, zihin ve ruhunuzda tekrar hissedeceksiniz. Aynı zamanda Cleanse’iniz bitince yemekle olan ilişkinizi yeniden değerlendirdiğinizi, vücudunuza almaya karar verdiğiniz yiyecek ve içecekler hakkında daha seçici olduğunuzu göreceksiniz.

 

Cleanse programları herkese uygun olmayabilir. Kendi vücudunuz için doğru bir seçim olmadığını düşünüyorsanız Cleanse yapmamalısınız. Cleanse yapmaya karar verdiyseniz, ve daha önce yapmadıysanız detoks dünyasına yavaş yavaş girmek gerektiğini düşünüyoruz. Sebze suyunu hayatınıza önce sadece öğün aralarında ya da öğün niyetine eklemeli, vücudunuzu alıştırmalısınız. Tamamen sıvıyla beslenme üzerine kurulu olan Juice Cleanse’i fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak çok yoğun olduğunuz bir zamanda yapmamalı, mutlaka doktorunuza danışarak, kısa periyotlarla yapmalısınız.(Bknz: JuicingJuice Cleanse Öncesi, Sırası ve SonrasındaSorular & CevaplarYasal Uyarı)

Tabi ki! Abonelik seçeneklerimiz sayesinde haftanın belirli günleri istediğiniz sayıda Juju taze taze kapınızda olacaktır. Abonelik sistemini çok yakında websitemizden duyuracağız. Eğer beklemek istemiyorum diyorsanız, bize info@jujufresh.com adresinden ya da telefon numaramızdan dilediğiniz zaman ulaşın, size uygun abonelik planını beraber kararlaştıralım.

Juice Cleanse yapmadan önce doktorunuza danışmalısınız. İlk defa yapacaksanız ve sebze suyu içmeye alışkın değilseniz ilk aşamada, öğün aralarında sebze suyu içerek; ya da sadece bir öğününüzü sebze suyu ile değiştirerek; ya da bir Juice Cleanse paketini iki güne bölüp, yemek ile beraber tüketerek detoks dünyasına yavaş yavaş girmenizi öneririz.

 

Büyüme ve gelişma çağında olanlar, emziren anneler, gebelik, troid ve glukoz intolerans bozukluğu, diyabet, tansiyon ve şeker problemi, kısa süre önce geçirilmiş travma,ameliyat, ve cerrahi girişim, besin alerjisi gibi durumları olan bireyler tamamen sıvı bazlı detoks yapmamalıdır.

 

Kendinize kötü baktığınızı hissettiğiniz, kötü alışkanlıklarınızı arttırdığınızı düşündüğünüz zamanların ardından yapacağınız cleanse vücudunuzu toparlayacak, yeniden başlatacak, enerji verecek, size muazzam bir yenilenme sağlayacaktır. Öte yandan, cleanse yapmadan önce de, vücudumuzun “temiz” olmasına, özen gösterirseniz doğal olarak daha etkin bir sonuç alabilirsiniz. Yani cleanse öncesi bir kaç gün alkol, kafein, mısır, süt, yumurta, gluten , kırmızı et ve beyaz şekerden kaçınır, bol bol su tüketir, mümkün olduğunca az yağ kullanır, bolca çiğ sebze ve meyve yerseniz cleanse’iniz daha verimli olacaktır. Sindiriminiz zayıf ise, buharda veya fırında pişmiş sebze yemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Cleanse’inize başlamadan önce günde bir öğün ya da ara öğün olarak taze meyve/sebze suyu ya da smoothie içerek vücudunuzu yavaş yavaş cleanse’e alıştırabilirsiniz.

 

Cleanse’inizi günlük programınızın yoğun ve stresli olacağı günlerde yapmamalı, sakin geçirebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz bir zaman diliminde yapmalısınız.

 

Paketiniz gelmeden önce buzdolabınızda şişeler için yeterli yer olduğundan emin olun.

Juice Cleanse Sırasında

Juju Cleanse programını satın aldığınızda, günde 6 şişe adresinize sabah 08:00 – 10:00 arası teslim edilir. Şişelerimiz 500 cc’dir. Bütün içeceklerimiz cam şişede günlük olarak üretilir ve herhangi bir katkı maddesi eklenmeksizin hazırlanır. Teslim alınan Jujular buzdolabında saklanmalıdır ve içmeden önce çalkalanmalıdır. Cleanse esnasında bol bol su için. Bitki çayları ve tanesiz çorba da içebilirsiniz. Kendinizi çok kötü hissederseniz salata, meyve, sebze, badem, ceviz, incir kurusu vs. gibi yiyecekler yemenizi öneririz.

Jujuları önerdiğimiz sırayla, 2 saat arayla içmenizi tavsiye ederiz.

08:00 – 10:00

1- Yeşil Aşkına: Karalahana, Marul, Maydanoz, Ispanak, Salatalık, Kereviz Sapı, Elma, Kivi, Limon, Zencefil

10:00 – 12:00

2- Köklere Dönüş 1: Havuç, Salatalık, Limon, Üzüm Çekirdeği Yağı, Zencefil

12:00 – 14:00

3- Köklere Dönüş 2:  Pancar, Armut, Elma, Limon, Zencefil

14:00 – 16:00

4- Bahar Uyandıran: Ananas, Yeşil Elma, Nane, Limon

16:00 – 18:00

5- Yeşil Aşkına: Karalahana, Marul, Maydanoz, Ispanak, Salatalık, Kereviz Sapı, Elma, Kivi, Limon, Zencefil

18:00 – 20:00

6- Tropik Canlanma: Badem, Vanilya, Hurma, Tarçın, Su

Cleanse sırasında yürüyüş yapabilir ve yada hafif bir yoga dersine katılabilirsiniz; fakat fazla yorulmamaya ve dinlenmeye dikkat edin.

 

Juice Cleanse Sonrası

Bundan sonraki beslenme biçiminizin, sizi ve sağlığınızı, cleanse’den daha çok etkileyecek. Temiz bir sayfa açtınız ve ilk günlerden kirletmemeye özen göstermelisiniz. Bu nedenle cleanse sonrası arınmanızdan en yüksek seviyede yararlanmanız için, bir kaç gün işlenmiş yiyeceklerden kaçınmalı, sebze suyunu günde bir bardak da olsa içmeli, bol su tüketip, salata ve meyve yemelisiniz.

Kısa cevap: Çünkü yemekten daha basit ve etkili.
Uzun cevap: Bir sebze yemeğindeki sebze miktarı ile sebze suyundaki sebze miktarı arasında kilolarca fark var. Kilolarca sebze yemek, içmekten daha zordur. Özellikle çiğ formda sebze neredeyse hiç tüketmiyoruz, ayrıca o sebzede vücudumuzun işine yarayacak herşey pişirme esnasında yok oluyor. Normalde yediğimiz bir sebze yemeğinde sindirim sistemimiz en fazla yüzde 70ini sindirebiliyor. Ama bu yiyeceklerin suyunu çıkarıp içtiğimizde sindirim sisteminiz zayıf bile olsa, yüzde 99unu absorbe edebiliyor ve bunu yaparken sindirim için kullandığımız organları yormamakla birlikte dinlendiriyor; çünkü organlarımızın iş yükünü azaltmış oluyor. Örneğin havucu ele alalım: yarım kilo havuçtan 300 ml su çıkıyor. Yiyerek yarım kilo havuç tüketmek neredeyse imkansız! Suyunu içtiğinizde hem daha fazla tüketebiliyor, hem de enzim, vitamin ve mineralleri koruyor. Kısacası, günde bir bardak sebze suyu içerek bile kilolarca sebze tüketmiş kadar vücudunuza iyilik yapabilirsiniz.

Tabi ki de life ihtiyacımız var ve lif almak için meyve ve sebzeleri katı haliyle de tüketmeliyiz. Aslında meyve ve sebzelerde çözünür ve çözünmez olmak üzere iki çeşit lif bulunur. İkisi de kolon sağlığımızın için önemli liflerdir. Sebze suyunun en büyük avantajlarından biri de içinde pektin ve müsilaj gibi biçimlerde olan çözünür lifler olmasıdır. Bu lifler sindirim sistemi için çok yararlıdır. Ayrıca, çözünür lif, kan basıncını, kandaki kolesterol seviyesini azaltır, glukoz ve insülin seviyesini normalleştirmeye yardım eder. Juice Cleanse yaparken günlük ihtiyacınız olan bütün besinleri alırken, sindirim sisteminize dinlenmesi ve kendini yenilemesi için fırsat vermiş olursunuz.

Ağırlaşmış, dengenizi kaybetmiş hissettiğinizde ve vücüdunuzu yenilemek, enerjinizi arttırmak istediğiniz her an cleanse yapabilirsiniz. Ayrıca kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için cleanse yapmak temiz bir sayfa açmanızda size yardımcı olacaktır. Yalnız, bu paketlerden birini satın almadan önce dinlenebileceğiniz ve günlük programınızın çok dolu olmadığı bir zaman dilimi olduğuna dikkat etmeli, doktorunuza cleanse yapmanızı engelleyici bir durum olup olmadığını sormalısınız. Büyüme ve gelişme çağında olanlar, emziren anneler, gebelik, troid ve glukoz intolerans bozukluğu, diyabet, tansiyon ve şeker problemi, kısa süre önce geçirilmiş travma,ameliyat, ve cerrahi girişim, besin alerjisi gibi durumları olan bireylerin cleanse yapmasını tavsiye etmiyoruz.

Tabi ki de. Sağlıksız yiyecek ve içecekleri fazla kaçırdığınızı, sindirim sisteminizi çok yorduğunuzu hissettiğinizde, dinlenme ve yenilenmeye odaklanacağınız bir gün geçirmek istediğinizde 1 günlük cleanse yaparak vücudunuzu kısa sürede toksinlerinden arındırabilirsiniz. Eğer cleanse yapmak istemiyorsanız, Jujuları öğün aralarında, yemek yanında, ya da günde bir öğün niyetine tüketerek de sağlığınızı koruyabilir, toksinlerinizden arınabilirsiniz.

Fazla yorulmamaya ve uykunuzu almaya dikkat etmelisiniz. Hafif egzersizler yapabilirsiniz; fakat fazla kalori yakan ağır sporlardan kaçınmalı, bunları cleanse öncesi veya sonrasına bırakmalısınız. Derin nefes alarak ve sevdiğiniz bir kitap okuyarak günlük hayatın temposu ve gürültüsünden uzak kalmayı deneyebilirsiniz. İçeceklerinizin tüketim aralığının 2-3 saati geçmemesine dikkat etmelisiniz.

Bir çok insan Cleanse yapmayı zorlayıcı bulmaktadır. Özellikle kahve ve çay içemiyor olmanızdan dolayı halsizlik ve başağrısı hissedebilirsiniz. Sıvı tüketimi detoksuna kendinizi yavaş yavaş alıştırmanız kimi bünyeler için daha etkili oluyor. Bu yüzden içeceklerimizi yemekle birlikte de tüketebileceğinizi, vücudunuzu dinlemeniz ve ihtiyaçlarınızı görmezden gelmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Cleanse sırasında bitki çayları ve tanesiz çorba da içebilirsiniz. Kendinizi kötü hissederseniz salata, meyve, sebze, badem, ceviz, incir kurusu, fırında pişmiş ya da haşlanmış sebze vs. gibi yiyecekler yemenizi öneririz.

Bir çok insan cleanse sırasında su kaybı yaşadığı için 1-2 kilo veriyor; ama cleanse’in sonunda bu kiloları geri alma olasılığınızın yüksek olduğunu bilmeniz, Juice Cleanse’i sadece kilo verme motivasonuyla yapmamanız çok önemli. Cleanse’iniz sonunda yaşayacağınız güzel hisler bundan çok daha güçlü olacak. Kendinizi hafiflemiş, temizlenmiş ve adeta parlamış hissedeceksiniz. Bunu hem vücudunuzda, hem de –en sevdiğimiz etki olarak- zihninizde göreceksiniz. Kendinizde yeni bir enerji, gözleriniz, cildiniz ve saçlarınızda bir canlılık deneyimleyebilirsiniz. En yararlı etkilerinden birisi de, bundan sonra yiyeceğiniz yemekler konusunda ister istemez daha seçici ve temkinli olmaya başlayacak, beslenmeniz sırasında hangi yiyeceklerin sizi daha enerjik, hangilerinin daha yorgun kıldığını gözlemleyebilecek, daha duyarlı ve hassas olacaksınız.

Cleanse yapmadan önce doktorunuza danışmalı, cleanse yapmanıza mani bir durum olup olmadığına emin olmalısınız. Hamileler ve şeker hastaları kesinlikle cleanse yapmamalıdır. 6 numaralı içeceğimiz badem içermektedir. Alerjisi olanların bunu sipariş sırasında bize bildirmesi halinde yerine başka bir içecek yollanacaktır. Büyüme ve gelişma çağında olanlar, emziren anneler, gebelik, troid ve glukoz intolerans bozukluğu, diyabet, tansiyon ve şeker problemi, kısa süre önce geçirilmiş travma, ameliyat, ve cerrahi girişim, besin alerjisi gibi durumları olan bireylerin cleanse yapmaması gerekmektedir.