Juju Blog

Sabahları Kolaylaştırmanın Bazı Yolları

Sabahları Kolaylaştırmanın Bazı Yolları

Sabahları Kolaylaştırmanın Bazı Yolları : Alarm çalıyor. Güneşi selamlama konusunda heveslisiniz aslında ama şimdi kim matı olduğu yerden çıkartacak serecek hem hazırlanıp çıkmak gerek çünkü daha gidip dünyayı kurtaracağız (!) Dolabın önünde 5 dakika geçirdik tabii eğer ilham geldiyse yoksa 15 dakikadan az sürmez ne giyeceğimize karar vermek. Blender ve smoothie ikilisi ne güzeller ama neyse bir simit ya da bir tost kolay olur şimdi sipariş verirsiniz gelir. Duş aldık, giyindik. Heh ve işte telefon, cüzdan, anahtar . Kapının dışındasınız.

Sabahlar ne yazık ki çok fazla vakit içermiyor. Uyanıyoruz mümkünse de uyuyabildiğimiz kadar uyuyoruz ve koşturmaca başlıyor. Ama çevremizi doğru rutinler için bir kurgulasak mesela. Muhtemelen daha mutlu, güçlü ve topraklanmış hissederiz. Yaşamla bağ kurmak önemli. Günlük her alandaki potansiyelimiz de çok daha fazla olur. Bu düzeni kurarsak, bu rutinlere sahip olursak özellikle dikkat etme, düşünme lüksümüz olmadığında da onlar orada duruyor olurlar.

1) Dil temizliği

Akşam dişinizi fırçalayıp uyumuş olsanız da sabaha kadar ağızda bakteriler birikmeye devam ediyor. O yüzden uyanır uyanmaz basit bir dil temizleyicisiyle dilinizin sonundan başına kadar şöyle çeke çeke gelin bakalım. Her seferinde suya tutup o beyazlık gidene kadar devam edin. Güne toksinsiz başlamanın birinci yolu bu.

2) Kuru Fırçalama

Bu yöntemi kesin duymuşsunuzdur. Artık bu fırçalardan her yerde bulabilirsiniz. Kalın olmasına dikkat edin. Sabah dilinizi temizledikten sonra bütün vücudunuza kalbinize doğru iyice fırçalayın. Bir enerji de gelecek, bir uyanacaksınız. Ama asıl ölü cilt hücreleriniz temizlenecek, cildiniz canlanacak ve derler ki selülite en iyi gelen uygulamalardan biridir bu. Çünkü kan dolaşımını normal seviyesine taşır.

3) Müzik

Açın güzel bir müzik çalsın bir yandan. Eşlik edin ya da canınız ne istiyorsa belki klasik müzik. Yeter ki üstünüzde dünden kalan bir toz varsa onu biraz atmanıza yardımcı olsun.

4) Hadi mata

Şuana kadar 10 dakika harcadık. Lütfen mata da çıkın her gün 10-15 dakika esneyin, vücudu hareketlendirin. Bazen güneşi selamlama serisi bir kaç tekrar ya da bazen 7 dakikalık hareket serisi uygulayabilirsiniz. 15 tane jumping jack, 30 tane bisiklet karın hareketi gibi gibi. Youtube artık bu videolarla dolu hadi koyun önünüze telefonu.

5) Duş ve Şımartma Kremi

Sıcak güzel bir duş en sonunda buzzz gibi bir finalle bitsin ki dolaşım ve enerji yerli yerine otursun. Ardından hafif peeling etkisi de olan, kokulu güzel bir kremlenmeyle bu senfoniyi sonlandıralım.

6) Juju/ Juju Smoothie

Akşamdan kendinize smoothienizi yapıp dolaba attınız mı? Ya da Juju’dan sipariş verdiniz mi? Ne olur artık sabah yiyecek bir şey bulamıyorum ben de tost ya da poğaça ya da simit yiyorum demeyin. Gerek yok. Lazım değil. Juju var, biz varız! Telefonun diğer ucundayız. Sabahları Juju içiniz JGün boyu enerjik kalırsınız hem de hafifleten bir enerji bu.

Giyindik, yine telefon, cüzdan, anahtar kontrol ettik he bir de çantaya badem, ceviz, kuru kayısı attık yanına da bir-iki bitki çayı aldık, limon dilimli su çantamızda. Çıkmaya hazırız. Kim tutar bizi? Kim üzebilir. Ayaklarımız yere sağlam basıyor. Gün bizim, gece bizim. Kıymetini bilelim her anın. Tadını çıkartalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir